Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

EuroWeek

mini7 stycznia 2019r. klasa 8a wraz z opiekunami - p. Anną Guzanek i p. Ewą Zembik odwiedziła miejscowość Długopole Dolne, gdzie brali udział w programie EuroWeek. Kilkudniowy pobyt okazał się być fantastycznym i interesującym wydarzeniem, którego uczestnicy z pewnością nigdy nie zapomną.

Pierwszego dnia miało miejsce zapoznanie się z wolontariuszami z innych krajów: z Indonezji, Kolumbii, Meksyku, którzy przywitali uczestników z niesamowitą energią i uśmiechem. Dbali, by każdy dobrze się bawił oraz spędził czas przyjemnie. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, więc uczestnicy mieli okazję podszkolić swoje umiejętności językowe.

Każdy dzień uczniowie zaczynali od zabaw, co dawało im energię na cały dzień. Poranny taniec był świetnym sposobem na pobudkę i poprawę humoru. Następnie po krótkich przerwach uczestnicy musieli stawiać czoła różnorodnym zadaniom w grupach, co było fantastyczną okazją do poznania nowych ludzi. Rozwijały one kreatywność oraz umiejętność współpracy.

Możliwość rozmawiania z ludźmi z innych krajów również była interesującym przeżyciem. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy nie tylko o innych krajach, ale również i o Polsce. Wolontariusze chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Opowiadali o tym, jak widzą Polaków i za co lubią nasz kraj. Więcej informacji o krajach, z których pochodzą, mogliśmy zdobyć również oglądając prezentacje, jakie przygotowali wolontariusze.

Każdy dzień kończył się show. Uczestnicy bawili się świetnie prezentując przygotowywane występy. Mieli przy tym mnóstwo śmiechu, zabawy, ale także satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali twierdzę w Kłodzku. Chodzenie po podziemnych labiryntach było bardzo ekscytującym przeżyciem.

Ostatniego dnia uczestnicy wymienili się prezentami. Drobne upominki i kilka ciepłych słów na pożegnanie z pewnością zostaną długo w ich pamięci. Niechętnie żegnali się z nowo poznanymi ludźmi i wolontariuszami. Wieczór i cała przygoda zakończyła się ogniskiem, a nawet uronieniem kilku łez.

 

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine