Strona głównaArchiwum 2018/2019Sfilmowana wystawa „W drodze do niepodległości”

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Sfilmowana wystawa „W drodze do niepodległości”

miniNa początku października gościła w naszej szkole wystawa „ W drodze do niepodległości”, przygotowana i prezentowana w całej Polsce dzięki zaangażowaniu pracy i środków wielu ludzi i instytucji m.in. Archiwum Akt Nowych, PERN-u, Banku Pocztowego. Jako część obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości trafiła również do naszej szkoły dzięki wójtowi gminy Panu Sławomirowi Wawrzyńskiemu oraz Państwu Agacie i Jackowi Piekarskim, którzy dokonali otwarcia ekspozycji.

Grupa uczniów nagrała film z wystawy, która jedynie 4 października prezentowana była w naszej szkole. Trwający 18 minut film pozwala zapoznać się z wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości i prześledzić zmagania Polaków w pierwszych latach istnienia II Rzeczypospolitej. Wykonawcą zdjęć, nagrań i montażu jest Adam Czarnecki- utalentowany młody filmowiec z klasy ósmej. Jako lektorzy w filmie wystąpili: Olga Budzyńska, Nina Jędrzejewska oraz Eryk Murawski. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

 

 

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine