Brak wolnych miejsc na półkolonie

Strona głównaArchiwum 2018/2019Pielgrzymka dzieci i młodzieży Przasnysz-Rostkowo "Kostka" znaczy "więcej!"

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

plakat0523

Pielgrzymka dzieci i młodzieży Przasnysz-Rostkowo "Kostka" znaczy "więcej!"

mini15 września dzieci i młodzież z naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Załęgowskiej i p. Anety Mikołajewskiej wzięły udział w pielgrzymce do Rostkowa. Jest to miejsce narodzin św. Stanisława Kostki, którego 450 rocznicę śmierci obchodzi Kościół w tym roku.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Kostka znaczy więcej”, a wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego z Mazowsza. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył bp diecezji płockiej Mirosław Milewski. Byliśmy w kościele w Przasnyszu, gdzie został ochrzczony Stanisław Kostka oraz spoczywają jego rodzice i brat Paweł. Widzieliśmy kamień, na którym jak mówi tradycja została odciśnięta stopa Stasia oraz staw, który znajdował się w pobliżu domu Kostków, gdzie często modlił się św. Stanisław. Dzieci obejrzały też program w wykonaniu zespołu Solo Dios Basta z parafii Świętego Krzyża w Płocku.

gminabip  men     kur 

efs 

Joomla templates by Joomlashine