Strona głównaAktualnościEdukacja z wojskiem

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Edukacja z wojskiem

mini11 czerwca naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wizyta ta była wynikiem współpracy pomiędzy gminą Stara Biała a Ministerstwem Obrony Narodowej.

Jako jedyna placówka oświatowa w obrębie gminy wzięliśmy udział w przedsięwzięciu pod nazwą „Edukacja z wojskiem”. Celem tego projektu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw w sytuacjach zagrożenia, poznanie i stosowanie zasad reagowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia oraz wzrost zainteresowania uczniów zagadnieniami związanymi z tematyką obronności.


Uczniowie klasy IVb uczestniczyli w zajęciach w formie teoretycznej i praktycznej, podczas których poznali rodzaje alarmów, schematy postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz omówili zagadnienia związane z pierwszą pomocą. Dodatkowo mieli możliwość przećwiczenia zakładania maski przeciwgazowej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie oraz ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali dyplomy potwierdzające przebyte szkolenie oraz drobne upominki.

Zwieńczeniem spotkania były ćwiczenia przeciwpożarowe, podczas których uczniowie musieli udać się na miejsce zbiórki z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, jak podczas prawdziwego alarmu. Ewakuacja przebiegła wzorowo, a dzieciaki usłyszały słowa pochwały za zaangażowanie i zachowanie procedur bezpieczeństwa.

gminabip  men     kur 

efs 

mdjo

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine