Strona głównaAktualnościSukces w Drużynowym Turnieju Szachowym

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Sukces w Drużynowym Turnieju Szachowym

mini5 czerwca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Drużynowym Turnieju Szachowym dla Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora LO im. Stanisława Małachowskiego w Płocku organizowanym przez tamtejsze Szkolne Koło Szachowe. Zaszczyt reprezentowania naszej placówki mieli uczniowie klasy VIIa w trzyosobowym składzie: Ksawery Cegliński, Oliwier Cegliński i Leon Burda, którzy wraz z opiekunem Arturem Szymańskim udali się na zawody.

Rozgrywki szachowe, przeprowadzone przez opiekuna Koła Szachowego z „Małachowianki” p. Grzegorza Kamińskiego, miały na celu popularyzację gry w szachy wśród młodzieży, rozwijanie ich zainteresowań oraz propagowanie zasad fair-play. Nad poprawnością ruchów i przestrzeganiem regulaminu czuwał sędzia szachowy p. Bogdan Sumiński. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, a każdy zawodnik musiał rozegrać 7 partii szachowych w tempie gry 10 min. + 5 sekund doliczonego czasu za wykonany ruch. Podczas zawodów obowiązywała cisza, a zawodnicy musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności szachowych, aby zgodnie z zasadami pokonać przeciwnika i samemu nie pomylić się, gdyż dwukrotne popełnienie błędu kończyło partię przegraną.

Biorący udział w turnieju byli mocno skoncentrowani na grze, która pomimo, że przebiegała w przyjaznej atmosferze, to była wymagająca emocjonalnie oraz fizycznie. Wszystkie szachowe potyczki obfitowały w wiele niespodziewanych zwrotów akcji i fantastycznych zagrań, po których zawodnicy mogli poczuć gorycz porażki lub słodki smak zwycięstwa. Siedem rund minęło błyskawicznie i udało się wyłonić laureatów zawodów. W ogólnym rozrachunku reprezentacja naszej szkoły zajęła 1 miejsce, a Ksawery Cegliński został najlepszym zawodnikiem turnieju.

gminabip  men     kur 

efs 

mdjo

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine