Strona głównaAktualnościIII miejsce Szkoły Podstawowej im. S. W. Reymonta w Maszewie Dużym w XXXIX Rajdzie Ekologicznym "Powitanie wiosny”

miniW sobotę 16.03.2024 uczniowie i uczennice z naszej szkoły wzięli udział w XXXIX Rajdzie Ekologicznym "Powitanie wiosny" zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK i SKTK-Globtrotters przy III LO im M. Dąbrowskiej w Płocku.

Dzieci i młodzież z opiekunami ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych stawili się na starcie rajdu w Maszewie Dużym przy ulicy Brwileńskiej o godz. 9.00 i wyruszyli na 12-to kilometrową wędrówkę, pod opieką przewodnika PTTK. Trasę rajdu poprowadzono na obszarze doskonale nam znanych Lasów Brwileńskich, a najważniejszy punkt postojowy wyznaczono w brwileńskiej leśniczówce.

Uczestnicy korzystając z sprzyjających warunków atmosferycznych po ponad trzygodzinnej wędrówce zameldowali się na mecie rajdu - III LO im. M. Dąbrowskiej przy ulicy Łukasiewicza. Organizatorzy przygotowali dla uczestników posiłek turystyczny i nagrodzili wszystkie uczestniczące w rajdzie drużyny.

Naszą szkołę reprezentowali uczennice i uczniowie z kl. VI b w składzie: Hanna Barankiewicz, Alicja Dworak, Antoni Boryczewski, Miłosz Borzuchowski, Antoni Dębski, Dominik Kalinowski, Roksana Kamińska, Zuzanna Kwasiborska, Remigiusz Leszczyński, Wojciech Marlęga, Szymon Trojanowski i opiekun p. Jacek Załęski.

W kategorii szkół podstawowych zostaliśmy sklasyfikowani na najniższym stopniu podium, otrzymaliśmy puchar i dyplom okolicznościowy.