Strona głównaAktualnościŚwięci i błogosławieni na scenie mediateki

Święci i błogosławieni na scenie mediateki

miniWe wtorek 17 października na scenie płockiej Mediateki odbył się XI Przegląd Etiud Teatralnych o Świętych i Błogosławionych „Zwykli-Niezwykli” objęty honorowym patronatem Biskupa Diecezji Płockiej – Szymona Stułkowskiego.

Zespoły uczniów z terenu Diecezji Płockiej, zgłoszone do udziału w konkursie zaprezentowały sylwetki Świętych oraz Błogosławionych.

Prezentowane na scenie etiudy przybliżyły widowni historie oraz wartości, które przyświecały życiu i posłudze m.in. bł. Marianny Biernackiej, bł. Izydora z Afryki czy bł. Chiary Luce Badano, św. Matki Teresy z Kalkuty.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali etiudę „Jasna jak światło – bł. Chiara Luce Badano” W rolę błogosławionej wcieliła się Kinga Patrowicz, mamę Chiary zagrała – Lena Antczak, tatę – Eryk Mrozowski, przyjaciółkę Kikę – Martyna Król, Chiarę Lubich – Helena Boryczewska , mamę Andrei – Ala Malinowska , tatę Andrei – Kamil Krukowski, wuja Andrei - Wojtek Dąbrowski, narrację prowadził – Karol Chrobot.

Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i wzajemną współpracę.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni występ naszych uczniów, czekamy na więcej i życzymy sukcesów.