Strona głównaArchiwum 2022-2023Konkurs Pięknego Czytania

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Konkurs Pięknego Czytania

miniW dniu 24 kwietnia 2023 r. czcząc Dzień Książki i Praw Autorskich, nasi uczniowie pod opieką p. Renaty Szulborskiej p. Moniki Wiśniewskiej i wzięli udział w XII edycji “Konkursu Pięknego Czytania”. Organizatorami tegorocznej edycji byli: Biblioteka Pedagogiczna i III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, natomiast patronat medialny Radio Płock FM.

Startowaliśmy w kategoriach:

Oddziały Przedszkolne - Julia Grzelak i Antoni Nowakowski

Klasy I- III - tu reprezentowali nas uczniowie klas drugich: Jakub Laskowski i Leon Jarzyński

Celem konkursu jest propagowanie kultury czytelniczej, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania. W ramach konkursowej prezentacji uczestnik był zobowiązany do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. Ocenie podlegały: technika czytania (płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcja i tempo czytania) oraz sposób interpretacji poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu (takich jak: pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulacja głosu i jego natężenie), a także ogólne walory estetyczne wykonania i emocje przekazywane podczas czytania fragmentów książek z literatury dziecięcej.

Dzieci losowały swój numerek, a następnie poproszone przez niezwykle sympatyczną “ciocię Dorotkę” – p. Dorotę Dądzik, podchodzili do stolika i otrzymywali fragment ciekawego tekstu. Przez minutę zapoznawali się z nim, a przez kolejne dwie minuty głośno go czytali. Nasi uczniowie dobrze się zaprezentowali. Otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy pięknej prezentacji tekstów.

gminabip  men     kur 

efs 

mdjo

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine