Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.


Szanowni Państwo

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w następujących terminach:

- oddział przedszkolny od 1 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r. (pięciolatki i sześciolatki, roczniki 2018 i 2019)

- klasa pierwsza od 1 marca 2023 r. do 29 marca 2024 r. (dzieci siedmioletnie – rocznik 2017)

Zasady rekrutacji, wzory dokumentów – zgłoszeń (dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły tj. w miejscowościach: Brwilno, Maszewo, Maszewo Duże, Mańkowo i Nowa Biała) oraz wniosków (dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły) będą wkrótce dostępne na stronie internetowej szkoły www.spmd.edu.pl w zakładce REKRUTACJA.

Wypełnione i podpisane przez obojga rodziców dokumenty należy składać do skrzynki podawczej znajdującej się po prawej stronie w wejściu głównym do szkoły.

Prosimy także o zgłaszanie dzieci, które od września będą chciały pobierać naukę w naszej szkole i będą się przenosiły z innej szkoły.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku rodziców informowania, w terminie do 30 września każdego roku, dyrektora szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka, o miejscu realizacji obowiązku szkolnego.

11 marca 2024 r. serdecznie zapraszamy na dzień otwarty od godz. 17.00

Apel porządkowy

1Właśnie zakończył się I semestr roku szkolnego 2022/2023 – to doskonała chwila, aby dokonać bilansu i nastawić się pozytywnie na kolejny, nieco krótszy, ale także intensywny. W piątek 3 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działalność szkoły w I semestrze. A działo się…. wiele dobrego!

Nauczyciele rozliczyli się i dokonali podsumowania na klasyfikacyjnej radzie pedagogicznej, teraz przyszła kolej na uczniów. Trzeba wyciągnąć wnioski, konkluzje, zastanowić się co zmienić i poprawić, aby jeszcze bardziej udoskonalić nasz szkolny świat.

Na początku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII przypomnieli zasady obowiązujące w szkole oraz obowiązki ucznia. Szczególną uwagę zwrócili na zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas zajęć lekcyjnych i w trakcie przerw.

Następnie pani Joanna Kranc ogłosiła wyniki konkursu na najładniejszą salę lekcyjną, którego organizatorem była pani dyrektor wspólnie z Samorządem Uczniowskim klas IV-VIII. Poinformowała, że celem konkursu było zmotywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy, uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne oraz wdrożenie do dbałości o mienie szkoły. Uczniowie wykazali się dużą inicjatywą urządzając salę według swoich upodobań. Sale lekcyjne były oceniane przez komisję w niezapowiedzianym terminie w następujących kategoriach:

a. gazetka informacyjna i tematyczna
b. samodzielność wykonania
c. pomysłowość, inwencja uczniowska
d. wygląd ławek i ustawienie zgodne z kolorami
e. estetyka przy koszach i segregacja śmieci
f. obecność kwiatów
g. porządek w/na szafkach i regałach.

Zwycięzcy konkursu zostali wyłonieni na podstawie sumy uzyskanych punktów w poszczególnych tygodniach. Pani Kranc podkreśliła fakt, że wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i pięknie udekorowały swoje sale lekcyjne na miarę swoich możliwości. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak na podium mogły stanąć najlepsze klasy. Po zsumowaniu punktów pani dyrektor wręczyła dyplomy i vouchery upominkowe:

I miejsce – klasa Vc
II miejsce – klasa Va
III miejsce – ex aequo klasy VIIb, VIa, VIIa.

Zwycięzcy konkursu zostali uhonorowani nagrodami: I miejsce – wyjazd do kina, II miejsce – Voucher upominkowy na: Świętowanie w klasie: film i słodki poczęstunek, III miejsce –Voucher upominkowy na: Dzień bez pytania i klasówek.

Pani dyrektor serdecznie podziękowała wszystkim uczniom za piękne dekoracje i zaangażowanie.

W kolejnej części pani dyrektor przekazała, że już wkrótce rozpoczną się długo oczekiwane ferie. Dla wszystkich uczniów to czas odpoczynku, zabaw z kolegami i beztroski. Jednak nawet w czasie ferii musimy pamiętać o swoim bezpieczeństwie i bez względu na to, gdzie będziemy je spędzać musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych i naszego rozsądku. W związku z tym klasa IVa wraz z nauczycielem techniki przedstawili uczniom kodeks postępowania w czasie ferii zimowych.

Na koniec apelu miła niespodzianka. Przyznanie dyplomów dla uczniów koła polonistycznego za wyróżnienie i aktywne zaangażowanie w społeczną akcję „BohaterON w Twojej szkole” – upamiętniającej 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tą wyjątkową nagrodę dostali:

Amelia Maciakiewicz kl. Va,
Julita Borowska kl.Va,
Amelia Bielska kl. VIIb,
Szymon Wierzbicki kl.Va,
Lena Łukaszewska kl.Va

Przed nami jeszcze tydzień nauki, a potem upragnione ferie!

 

gminabip  men     kur 

efs 

mdjo

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine