Strona głównaAktualnościZajęcia z psem Gratką

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Zajęcia z psem Gratką

20230130 081148W poniedziałek 30 stycznia rano dzieci z klasy Ib z niecierpliwością czekały na odwiedziny niezwykłych gości – suczki rasy samoyed Gratki i jej właścicielki pani Ani. Gdy na korytarzu rozległo się szczekanie, było już oczywiste, że za chwilę Gratka przekroczy prób sali. I tak się stało.

Pierwszaki usiadły na dywanie i czekały na rozpoczęcie zajęć: „Jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem?”. Niektóre dzieci trochę nieufnie spoglądały na psa, ale później nikt już nie bał się zbliżyć do Gratki. Na początku uczniowie dowiedzieli się, w które części ciała pis lubi być głaskany. Każde dziecko mogło pogłaskać Gratkę lub dać jej smakołyk. Aby to zrobić, musiały przejść po rozłożonych stopkach i dłoniach.

Podczas zajęć pierwszaki uczyły się rozpoznawać mowę ciała psa i sygnały wysyłane przez psa. Pani Ania pokazywała dzieciom obrazki, a one określały w jakim nastroju znajduje się pies: czy jest chętny do zabawy, zdenerwowany lub przestraszony.

Nie zabrakło też zabawy. Dzieci chowały przysmaki dla Gratki, a ona je odnajdywała i zjadała. Fajną zabawą było zbudowanie długiego tunelu z plastikowych rurek i przekazywanie w nim psiego przysmaku od początku do końca, aż wypadnie z tunelu i Gratka go zje. Ona tylko na to czekała.

Bardzo ważnym elementem zajęć było zapoznanie dzieci z zasadą: „Jak reagować w sytuacji napotkanego obcego psa?” Dzieci przećwiczyły przyjmowanie pozycji obronnych: drzewa i żółwika.

Na koniec spotkania Gratka wykonała ze swoją właścicielką różne sztuczki, między innymi szła razem z panią Anią opierając swoje łapy na stopach właścicielki. Każde dziecko otrzymało dwie kolorowanki: „W tych miejscach lubię być głaskany” oraz z pozycjami „Drzewo” i „Żółwik”.

Zajęcia z psem to była czysta zabawa i rozrywka, a w niej ukryta lekcja właściwych postaw i zachowań wobec zwierząt. To były bardzo interesujące zajęcia, które bardzo podobały się dzieciom.

gminabip  men     kur 

efs 

mdjo

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine