Strona głównaAktualnościRozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1Witaj szkoło i przedszkole. W naszej gminie, w czwartek, 1 września nowy rok szkolny 2022/2023 powitało w sumie 1313 uczniów i przedszkolaków. W szkołach podstawowych pierwszy dzwonek zabrzmiał dla 935 uczniów i 378 przedszkolaków. Po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiadło 119 uczniów. Wyjątkowy charakter miało rozpoczęcie roku szkolnego w SP im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym.

A to dlatego, że nowy rok szkoła zaczęła z nową dyrektor. Dotychczasowa dyrektor, p. Małgorzata Bartos-Piątkowska, po 14 latach szefowania szkole przeszła na emeryturę. Teraz tę funkcję będzie pełnić p. Monika Prusaczyk. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego Wójt Gminy Stara Biała, Sławomir Wawrzyński, wręczył p. Monice Prusaczyk akt powierzenia stanowiska dyrektora szkoły w Maszewie Dużym na okres pięciu lat.

– Wierzę, że pani dyrektor podoła wyzwaniom, jaką nakłada na nią nowa rola. Te wyzwania nie są łatwe, ale jestem przekonany, że szkoła w Maszewie Dużym będzie nadal się rozwijać – mówił wójt, Sławomir Wawrzyński.

Dziękując za powierzenie stanowiska dyrektora, p. Monika Prusaczyk, wyraziła nadzieję, na dobrą współpracę z rodzicami, gronem pedagogicznym i uczniami. Od uczniów i pracowników szkoły otrzymała powitalne bukiety kwiatów.

Pani Monika Prusaczyk jest nauczycielem dyplomowanym i ma szesnastoletni staż pracy pedagogicznej. Od 1 września 2007 r. była zatrudniona w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym na stanowisku pedagoga. Uzyskała tytuł magistra na kierunku Pedagogika w zakresie pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Ukończyła wiele studiów podyplomowych obejmujących m.in. edukację wczesnoszkolną z nauczaniem zintegrowanym, logopedię, pedagogikę integracyjną i terapię pedagogiczną oraz zarządzenie oświatą.

W sumie w SP im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym nowy rok szkolny powitało 455 uczniów, w tym 56 w pierwszych klasach i 50 w oddziale przedszkolnym.

gminabip  men     kur 

efs 

mdjo

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine