Strona głównaAktualnościKonkurs recytatorski z języka angielskiego

Konkurs recytatorski z języka angielskiego

miniW naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski z języka angielskiego dla uczniów klas II i III. Pomysłodawcą oraz organizatorem była p. Martyna Jaglińska. Uczniowie mieli ponad miesiąc na opanowanie wybranego tekstu anglojęzycznego na pamięć.

Celem konkursu było rozwijanie i wspieranie zdolności recytatorskich, upowszechnianie poezji krajów anglojęzycznych wśród uczniów, doskonalenie języka angielskiego, szerzenie zainteresowania nauką języka obcego oraz zachęcanie uczniów do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością.

Uczniowie prezentowali swoje umiejętności przed Panią Dyrektor Małgorzatą Bartos-Piątkowską oraz jury, w której skład wchodzili p. Martyna Jaglińska, p. Anna i Artur Szymańscy. Komisja konkursowa dokonywał oceny biorą pod uwagę poprawną wymowę, stopień opanowania tekstu oraz interpretację tekstu.

Laureatami konkursu została Jagoda Sikorska (I miejsce) , Maria Lewandowska (II miejsce) oraz Zosia Nowak (III miejsce). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa.