Strona głównaAktualnościWycieczka klasy 3a i 3b do Płocka

Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców. Przypominamy, że roczna kwota składki wynosi 50zł na pierwsze dziecko i 20zł na drugie dziecko. Rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: 91 1240 5657 1111 0010 9385 4660 (Bank Pekao S.A.). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Wycieczka klasy 3a i 3b do Płocka

miniWe wtorek 14 czerwca uczniowie klas 3a i 3b pod opieką pań: Małgorzaty Matyaszek, Marii Fortas, Renaty Szulborskiej i Elżbiety Robakiewicz pojechali na wycieczkę do Płocka. Na Starym Rynku obok fontanny „Afrodyta” przywitali nas przewodnicy: rycerz Bolko i mnich Benedykt. Przed rozpoczęciem zwiedzania Płocka, utworzyliśmy „Drużynę Bolka”, przebierając się w stroje stosowne do epoki średniowiecza.

Chłopcy założyli tuniki z piastowskim orłem na piersi, a dziewczynki kaptury. Pod przewodnictwem rycerza z płockiego zamku i mnicha z opactwa benedyktyńskiego wyruszyliśmy poznawać najważniejsze i najciekawsze miejsca średniowiecznego Płocka. Przewodnicy przy pomocy zabaw i opowieści przybliżyli nam początki powstania grodu nad Wisłą i rolę Płocka, jako książęcego miasta. Byliśmy świadkami pasowania na rycerza wierną kopią miecza Szczerbca i uczyliśmy się, co to znaczyło być rycerzem. Odwiedziliśmy Kaplicę Królewską w katedrze. Dowiedzieliśmy, że spoczywają tu piastowscy władcy: Władysław Herman i Bolesław Krzywousty oraz kilkunastu książąt mazowieckich. Mogliśmy zobaczyć kopię Drzwi Płockich z XII wieku.

Po spacerze po Płocku udaliśmy się do kina „Novekino Przedwiośnie”, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Pan wilk i spółka”, który bardzo nam się podobał.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Płynęliśmy dwupokładowym i przestrzennym statkiem „Marianna”, który jest dumą Wisły w rejonie Mazowsza. Rejs zrobił na nas duże wrażenie. Mogliśmy spotkać się z naturą i wspaniale się bawić. Podziwialiśmy piękne widoki, między innymi skarpę wiślaną i Wzgórze Tumskie. Słuchaliśmy żeglarskich piosenek, które wprowadziły nas w niesamowity nastrój.

Po trzech kwadransach niezwykłych wrażeń na statku, udaliśmy się do pizzerii „Laguna”, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę. Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była bardzo udana. Pogoda nie zawiodła, choć na statku było chłodno i wiał wiatr, a komu było zimno, mógł zejść na dolny pokład. Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci.

gminabip  men     kur 

efs 

mdjo

szkolaklasa

 odkrywcy

swr

mysle

sbprzem

trzymajForme

bezwakacje

 ortografitti

miwgif

 ls

 eteatr

scrabble

aqua

ratujemy

zippy

klubpuchatka

 pck

czystepowietrze

niepal

Znajdz wlasciwe rozwiazanie

 Logo klub wiewiorka PCK RGB

 etwinning

 logoapteczka

Logo Magiczna Moc Bajek 1

 

 

 

 

Joomla templates by Joomlashine