Strona głównaAktualnościPrzedszkolaki w zoo

Wszystkim dzieciom i Rodzicom życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód i samych słonecznych dni.

Przedszkolaki w zoo

miniWycieczka do płockiego ZOO była ciekawą przygodą dla naszych przedszkolaków. Po pierwsze dlatego, że dzieci miały okazję wzbogacić wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznać się z warunkami życia mieszkańców ZOO, a po drugie była to pierwsza przedszkolna wycieczka naszych maluchów.

Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Żyrafy, surykatki i kangury te zwierzęta skradły serca dzieci. Szczególnie spodobało się karmienie słoni… ileż było radości widząc znikające jabłka w pyskach tych ogromnych zwierząt. W akwarium natomiast przenieśliśmy się w podwodne głębiny, różnorodne gatunki ryb z całego świata… dzieci były zachwycone. Przedszkolaki odwiedziły także mini zoo i mieszkające tam kózki. To jedyne miejsce w Ogrodzie, gdzie dzieci mogły karmić i głaskać zwierzęta. Na szczęście kózki były najedzone i nie skubały ubrań naszych przedszkolaków.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na krótki odpoczynek ze słodkim lodem w ręku oraz zakup drobnych pamiątek. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami.